Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie

Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wytwarzanie ciepła przy użyciu elektryczności staje się coraz bardziej wydajne. Jednocześnie zastosowanie tego źródła energii jest bardzo wygodne. Do najciekawszych dostępnych technologii należą promienniki podczerwieni.

Wysoka efektywność energetyczna

Dlaczego promienniki to urządzenia, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu ogrzewania do domu? Na pewno posiadają one wszystkie zalety ogrzewania elektrycznego, czyli są bezobsługowe, ekologiczne i bezpieczne. Jednocześnie charakteryzują się bardzo dużą efektywnością energetyczną, co oznacza, że marnują bardzo mało energii. Prawie sto procent pobieranej elektryczności jest zamieniane przez promienniki w ciepło, służące do zapewnienia komfortowych warunków domownikom.

Niskie koszty instalacji

Stworzenie instalacji centralnego ogrzewania to jedna z ważniejszych części inwestycji jaką jest budowa domu, która również pochłania ogromne koszty. Promienniki podczerwieni nie wymagają żadnych specjalnych instalacji grzewczych. Oznacza to brak kotłowni i rur, a także przeglądów, napraw i awarii. Wystarczy, że w domu znajduje się odpowiednia instalacja elektryczna – podłączamy do niej promiennik i gotowe, możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem we wszystkich pomieszczeniach. Faktem jest, że promienniki nie należą do najtańszych urządzeń, jednak jednocześnie charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezawaryjności, a ich trwałość określana jest na kilkadziesiąt lat.