Panele infrared budzą nadal dosyć dużo wątpliwości

Panele infrared budzą nadal dosyć dużo wątpliwości dotyczących przede wszystkim kosztów ogrzewania przy zastosowaniu takiego rozwiązania. Warto jednak wziąć pod uwagę długą listę zalet, które wyróżniają wytwarzanie ciepła przy użyciu podczerwieni.

Dekoracyjne ogrzewanie

Dla większości inwestorów najważniejszym aspektem ogrzewania budynku są jego koszty. Warto jednak również zwrócić uwagę na estetykę pomieszczeń. W końcu od ich wystroju w dużym stopniu będzie zależało nasze dobre samopoczucie. Panele na podczerwień mają duże walory dekoracyjne. Nawet te, które charakteryzują się stosunkowo dużą mocą, mają dosyć umiarkowane rozmiary. Są znacznie mniej inwazyjne niż na przykład tradycyjne kaloryfery. Przy umiejętnym, przemyślanym zainstalowaniu na suficie, stają się prawie niewidoczne. Na rynku dostępne są również panele ze szkła, a także produkowane w formie luster. Osoba, która stoi przed takim lustrem nie zorientuje się, że ogląda swoje odbicie w grzejniku. Panel na podczerwień może zostać również ozdobiony wybraną grafiką i w ten sposób stanie się interesującą dekoracją salonu.

Cicho i wygodnie

Nowoczesne panele pracują bez wydawania żadnych odgłosów. Pod tym względem wypadają korzystnie na tle zwykłych kaloryferów, a także grzejników z nawiewem. Bardzo dużym atutem tego rozwiązania jest także bezobsługowa praca i możliwość bardzo wygodnego sterowania. Jeśli nie będzie nas w domu przez weekend, po prostu wyłączamy panele, możemy także zaprogramować ich automatyczne uruchomienie o wybranej porze.