Ogrzewanie na podczerwień – doskonałe także na taras!

Chcesz przedłużyć lato na swoim tarasie, ale nie lubisz chłodnych dni? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z promiennika podczerwieni.

Spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu, na swoim własnym tarasie to idealny pomysł na relaks po pracy czy w weekend. To także idealne miejsce do spotkań z rodziną oraz ze znajomymi. Niestety, wraz z nadejściem jesieni czy jeszcze wczesną wiosną pogoda nie zawsze sprzyja wypoczynkowi na zewnątrz. Można jednak temu zaradzić – warto wybrać ogrzewanie na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?
Z promieniowaniem podczerwonym mamy do czynienia praktycznie każdego dnia. Emitują je między innymi słońce, ogień czy też tradycyjne żarówki. Promieniowanie to znalazło także zastosowanie jako ogrzewanie w wielu różnych budynkach.

Promienniki podczerwieni, czyli urządzenia grzewcze wykorzystujące promieniowanie podczerwone pozwalają na ogrzewanie obiektów, a także osób. Nie powodują ogrzewania powietrza, dlatego też cechują się tak wysoką skutecznością również na zewnątrz.

Warto przy tym zaznaczyć, że takie ogrzewanie elektryczne jest całkowicie bezpieczne, a nawet posiada prozdrowotne właściwości. Rekomendowane jest przede wszystkim dla osób z alergiami na kurz, ponieważ nie powoduje ono ruchu kurzu w powietrzu jak tradycyjne grzejniki.

Dodatkowo, ogrzewanie z użyciem promienników podczerwieni posiada szereg innych zalet – jest wytrzymałe, ekologiczne, nie wymaga przeglądów, jest bardzo proste w montażu, a także łatwe w obsłudze.

Promienniki podczerwieni na tarasie
W sprzedaży możemy znaleźć także specjalne ogrzewanie na podczerwień przeznaczone na zewnątrz. W tym przypadku mamy do czynienia z promiennikami w specjalnych obudowach odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, dlatego można bez obaw używać ich także na tarasie.

Do dyspozycji mamy między innymi poniższe modele:

• Promienniki ciepła w postaci grzejników – montowane wewnątrz, najczęściej na ścianach albo na sufitach, potrafią emitować przyjemne światło o ciepłej barwie.
• Promienniki ciepła panelowe – posiadają postać płaskich paneli, są przeznaczone do montażu ściennego oraz sufitowego.
• Przenośne promienniki ciepła – przypominają popularne „farelki”, ale są znacznie bardziej sprawne i bezpieczne w użytkowaniu, a także nie hałasują. Można łatwo zmieniać ich pozycję, na przykład stosować też w łazience, w sypialni.

Podsumowując, ogrzewanie elektryczne w postaci promienników ciepła świetnie sprawdzi się także na zewnątrz, na przykład na taras. Dzięki niemu relaksu na zewnątrz nie zakłóci chłodniejsza pogoda.